KOVO Junior 2022 – obor 23-45-L/01 MECHANIK SEŘIZOVAČ

REGIONÁLNÍ KOLO 23. 2. 2022, SPŠ, TACHOV, SVĚTCE 1

Regionálního kola soutěže KOVO Junior 2022 pro obor 23-45-L/01 Mechanik seřizovač se zúčastnily čtyři střední školy z Plzeňského kraje:
SŠ Rokycany, Jeřabinová 96/III, SOU Domažlice, Prokopa Vel. 640, SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň a pořádající SPŠ, Tachov, Světce 1. Celkem soutěžilo 8 žáků.

Mimo soutěž si zadání vyzkoušeli další čtyři žáci 4. ročníku MS domácí školy.

Nejúspěšnější byli žáci SOU Domažlice, Prokopa Velikého 640, Vojtěch Karban získal 1. místo a Matěj Voháňka byl 3. v pořadí. Druhé, postupové místo, obsadil Lukáš Nekola ze SŠ Rokycany, Jeřabinová 96/III.

Další pořadí: 4. místo: Jan Gális ze SPŠ, Tachov, Světce 1, 5. místo: Dominik Černý ze SŠ Rokycany, Jeřabinová 96/III, 6. místo: Roman Gábor ze SPŠ, Tachov, Světce 1, 7. a 8. místo: Vojtěch Šafanda a Jaroslav Lindaur ze SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň.

První dva žáci postupují do celostátního kola, které pořádá SŠT, gastronomická a automobilní Chomutov.

Za své umístění soutěžící obdrželi peněžité odměny a věcné dárky od sponzorů soutěže.

Sponzorsky soutěž podpořily firmy sdružení TEO – Grammer CZ, Tachov, Kermi Stříbro, CANPack Stříbro, LEKI-NOVASPORT Tachov a společnost Urbanity Development.

Pozvání k účasti přijali také vedoucí organizačního oddělení OŠMS KÚ PK pan Jaroslav Sokol, předsedkyně sdružení firem TEO paní Ing. J. Řehořovská a zástupce Úřadu práce v Tachově pan O. Struček.

Soutěž také navštívili zástupci společnosti Heidenhain – paní Ing. E. Klocová a Ing. J. Vacek, kteří se soutěžícími žáky a jejich doprovázejícími  učiteli odborného výcviku, konzultovali novinky v programování CNC strojů.

Organizačně soutěž zajišťoval především vedoucí učitel OV pan V. Chalupa. Výborně se své role supervizora zhostil J. Štrincl, absolvent SPŠ, Tachov, Světce1, který nyní pracuje ve společnosti Formy Tachov.