Soutěž Technika má zlaté dno

Dne 9.12.2020 se konal 8. ročník tradiční soutěže Technika má zlaté dno, vyhlášené Plzeňským krajem. Během pěti hodin mělo 16 přihlášených týmů za úkol sestrojit ze stavebnic Merkur a Boffin speciální zařízení – nakladač a násypku s akustickou signalizací odebraného míčku.

Soutěž se uskutečnila on-line formou. V našem týmu byli žáci Mykhailo Boychuk, Nicholas Beauchamp, Jakub Tutsch, Tomáš Svoboda. Jsou to žáci teprve prvního ročníku STR1. Mechanickou část měli sestavenou jako první. Věříme, že příští rok budou mezi prvními i s kompletním mechanismem. Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit této krásné soutěže. Oceňujeme nápad spoluautora, kterým je pan Bohumír Sobotka. Byl použit systém propojení mechanické a řídící části. Podobné systémy používáme také pro naše mechanismy, se kterými jsme velice úspěšní na dalších soutěžích a při prezentacích naší školy. Pochvala patří nejenom těmto našim čtyřem reprezentantům, ale i dalším žákům třídy, kteří jim pomáhali při přípravě na soutěž, hlavně drželi palce. Zvládli to i v této době s mimořádnými opatřeními v souvislosti s onemocněním covid– 19.

Ing. Stanislav Jílek, Ing. Roman Bartoš